Кальцій у другій половині літа для фруктових дерев

Кальцій у другій половині літа для фруктових дерев

Серпень – місяць, коли у фруктових дерев швидко наростає маса плодів і формується їх забарвлення. Хоча цей процес триває до збору врожаю, найбільший приріст розміру плодів припадає саме на цей місяць. Продуктивність, а особливо якість плодів залежать від багатьох технологічних факторів, серед яких важливе місце займає оптимальна забезпеченість рослин елементами живлення. І кальцій – один з ключових елементів для підвищення врожайності.

Кальцій у другій половині літа для фруктових дерев

Він дуже повільно пересувається у рослини з ґрунту, і внаслідок температурних коливань і надлишку або ж браку вологи плодам не вистачить цього елемента живлення. Плоди, що містять мало кальцію, мають погіршене «дихання», менше придатні для зберігання, в’януть, більше піддаються хворобам і негативним факторам абіотичного походження. За відсутності цього елемента верхівкові листки стають вузькими, світло-зеленими із жовтими плямами. Лежкість плодів і прояв гіркої ямковості безпосередньо залежать від забезпеченості плодів кальцієм.

Рівень кальцію залежить від наявності в рослинах калію, фосфору, магнію, азоту та їх співвідношення. Нестабільні погодні умови у весняний період (як у 2017 році) призводять до дефіциту живлення садів і, відповідно, недобору врожаю. Повноцінне живлення яблунь і насичення плодів кальцієм сприяють зменшенню втрат при зберіганні з 7,5 до 0,7%, а проявів гіркої підшкірної ямковості майже немає. Завдяки оптимальному живленню в передзбиральний період врожай плодових дерев можна підвищити до 7–10%.

Листове підживлення плодових дерев у другій половині літа продуктом Фолік Са впливає на якість плодів під час росту і дозрівання. Це покращує не тільки їхній товарний вигляд, а й лежкість.

Фолік Са листове добриво-суспензія з високим вмістом кальцію для швидкого і безпечного подолання його дефіциту в плодових і овочевих культур, а також на винограді.

Фолік Са також містить магній, азот і комплекс мікроелементів, необхідних для досягнення оптимального росту плодів, підвищення врожайності та якості продукції. Цей продукт є більш ефективним порівняно із застосуванням простих солей кальцію, що істотно знижує хімічне навантаження на культуру. На відміну від поширених солей кальцію, Фолік Са безпечний для рослин, його ефективність мало залежить від погодних умов, сумісний з більшістю пестицидів.

Дослідження різних років свідчать про підвищення товарного вигляду – досягнення яскравого забарвлення плодів яблуні (особливо червоних сортів), що безпосередньо впливає на вартість продукції.

Рекомендована норма застосування Фолік Са на плодових деревах – 2,0–5,0 л/га при нормі витрати робочої рідини 300–400 л/га.